Wild About Britain (ebook)

Brian Jackman28 sierpnia wydawnictwo Bradt Travel Guides wydało najnowszą publikację Briana Jackmana, brytyjskiego dziennikarza i autora książek podróżniczych. „Wild About Britain” to właściwie zbiór artykułów z prawie 40 lat pracy Jackmana. Książka zdradza sekrety dzikiej przyrody Wielkiej Brytanii od wybrzeży po angielską wieś.

Brian Jackman odnajduje najbardziej spektakularne gatunki dzikich zwierząt oraz miejsca, w których żyją. Jest również sporo nawiązań do żeglarstwa, a nawet wędkowania. Książka jest przede wszystkim apoteozą brytyjskiego krajobrazu. „Książka nie jest przewodnikiem”, mówi o niej Jackman, „To wymowny list miłosny do brytyjskiej wsi, prywatne spojrzenie na ponad cztery dekady podróżowania po pięknych i niedostępnych częściach Wielkiej Brytanii.

Dopełnieniem „Wild About Britain” są zdjęcia Jonathana Trussa, często nagradzanego, brytyjskiego fotografa. Truss dwa razy zwyciężył konkurs organizowany przez BBC Wildlife Artist w kategorii Frozen Planet.

Zdaniem Briana Jackmana piękno brytyjskiego krajobrazu tkwi w naturze kameleona. Jego charakter i ukształtowanie zmienia się co kilka mil. Czasem dramatycznie i spektakularnie, a czasem praktycznie niezauważalnie. Każdy region posiada swój dostojny wymiar oraz nieprzeciętną magię.

Brian Jackman jest pionierem i pasjonatem ekoturystyki. Tematyką dzikiej przyrody zajmuje się od 40 lat. Zaczynał jako dziennikarz The Sunday Times, dzisiaj pisze dla The Daily Telegraph.

Napisz komentarz