Bulgaria (ebook)

Rozbudowany przewodnik po życiu i kulturze Bułgarii, okraszony wątkami zaczerpniętymi z historii narodowej. Jest to już 3 wydanie, tej niesamowicie praktycznej publikacji.

,,Bulgaria”, zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim, zaangażowaniu autorki – Annie Kay, która od wielu już lat, promuje bogate dziedzictwo, tego wyjątkowego zakątka Europy. Jej niesamowita znajomość sztuki, klimatu i przyrody Bułgarii, została przyjęta z ogromnym entuzjazmem w Wielkiej Brytanii. Za swoją aktywność turystyczną, została w 2013 roku doceniona, przez Ministerstwo Kultury Bułgarii.

W tym niezwykle barwnym przewodniku, znajdziemy między innymi: okazałe portrety architektoniczne kościołów, górską panoramę miasteczka Koprivshtitsa, czy monumentalne pejzaże skalne. Ebook nie jest również pozbawiony, klasycznej informacji turystycznej. Autorka dzieli się z potencjalnym podróżnikiem, wiedzą o infrastrukturze hotelowej, miejscach specjalizujących się w kuchni lokalnej, czy wspaniałych winnicach Bułgarii.

Annie Kay, zachęca przede wszystkim do aktywnej kontemplacji, odwiedzanych regionów turystycznych. Proponuje turyście spacery po plażach Morza Czarnego, oraz wieczorne wędrówki ulicami miasta, przy akompaniamencie egzotycznej muzyki bułgarskiej.

Przewodnik turystyczny ukazał się 8 marca 2021 roku pod szyldem wydawnictwa Bradt Guides. Można go nabyć w wersji papierowej lub w postaci ebooka (ePUB).

Julita Frączkiewicz

Napisz komentarz